ADV TOP
ADV LEFT

Tak jsme se konečně dočkali přírůstku do rodiny .... lépe řečeno hned tří naráz. Velmišťastný 

V květnu se nám narodila trojčátka - chlapečci (Michálek, Radimek a Pavlíček). Nikdo si asi nedovede představit (pokud nebyl ve podobné situaci), jaké jsme měli celé těhotenství obavy, aby vydrželi v bříšku co nejdéle a jestli budou v pořádku, až se narodí.

Kluci se nám narodili v týdnu 32+5 (Míša 1450g, Ráďa 1100g a Pája 1570g). Byli jsme moc šťastní, že to bylo tak "pozdě". Věděla jsem, že se porod provede císařským řezem. Takže jsem během těhotenství uvažovala o epidurální anestezii, ale bála jsem se, že při porodu nastanou nějaké komplikace nebo bude "něco špatně" s miminky, tak jsem vše raději chtěla "zaspat". Ale realita byla jiná a já neměla na výběr. Jelikož mi stahy začaly nečekaně a já byla zrovna najezená, celková anestezie nepřipadala v úvahu. Takže se to vlastně vyřešilo samo. :-) Dodatečně jsem moc ráda, že jsem mohla slyšet kluky zakřičet, když přišli na svět. (Ale rozhodně tím nechci proklamovat epidurál. Záleží na rozhodnutí každé maminky, jak to cítí.) 

Naštěstí nebyly při porodu žádné komplikace a jen mohu poděkovat lékařům ve Fakultní nemocnici Olomouc za jejich profesionální péči. Manžel bohužel nemohl být u mě u porodu, ale díky tomu to "jistil" u kluků. Tým z JIP byl velice ochotný a dovolili manželovi "doprovázet" kluky v inkubátorech na JIP. Mohl vidět profesionální přístup a starostlivost, s jakou se o miminka starají. Jim patří také veliký dík. Kluci strávili v porodnici měsíc, měli se čile k světu a spěchali za námi domů. 10.6. jsme se konečně dočkali a přivezli si kluky domů. Teď jsou na světě 6 měsíců, ale nám se zdá, že jsme přijeli teprve před pár dny. Jistě mi každý rodič potvrdí, že s miminky ten čas ubíhá strašně rychle. :-(

Moc dobře si uvědomujeme, že jsme měli a máme veliké štěstí, že jsou kluci v pořádku. Je totiž velké riziko, že je minimálně jedno trojčátko vážně nemocné nebo nějak postižené a tráví spoustu času v nemocnici. Držím pěsti všem nastávajícím maminkám (nejen) trojčátek, ať vše dopadne dobře a narodí se zdravá miminka. (Doufám, že mi kluci brzy "dovolí" zase napsat pár řádků.)

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Zpět nahoru
Poslední diskuze
  Poslední příspěvky
   Poslední komentáře
    © 2009 - 2013 Baby-Cafe.cz, všechna práva vyhrazena.

    Partnerské odkazy