ADV TOP
ADV LEFT

Když jsem měla v bříšku tvého staršího brášku, měla jsem z porodu hrozný strach.  Slyšela jsem, že je to ten nejhorší zážitek, neskutečná bolest, prostě hrůza. A protože já mám vrozený strach ze všeho neznámého, moc mě ty hezčí pohledy jiných na porod neuklidňovaly, nevěřila jsem jim. Porod byl ale nádherný, rychlý, prostě úžasný a já hned po porodu věděla, že tohle rozhodně nemůže být naposledy :-).

Když měl bráška půl roku, moc jsme mu chtěli pořídit sourozence. Už od začátku jsem říkala, že to určitě bude chlapeček a bude se jmenovat Tadeášek. Ty jsi k nám ale ještě nechtěl, nedbal jsi na to, jak tvoje maminka vyšilovala, jak byla nešťastná a zoufalá, že žádný z pokusů v CARu tentokrát nevychází, jak maminka byla nešťastná z představy, že Daneček bude jedináček, že zůstane sám.  Až to jednoho dne prostě vzdala. Rozhodla se, že už to takhle dál nejde, že se prostě smíří s tím, že už nikdy miminko v bříšku mít nebude. S tatínkem už byli vyčerpaní z toho, jak se hnali z IUI do IUI, z IVF do IVF a výsledek žádný. Rozhodli se, že bráškovi pořídí sourozence jinak. Je tolik opuštěných dětí... moc rádi bychom jim dali domov a lásku a Danečkovi vytouženého brášku či sestřičku.

Pak ale jednoho dne, v neděli 17.1.2010, přišel veliký obrat. Maminka se ráno ve 4 hodiny vzbudila a cítila, že je něco jinak. Vzbudila tátu a řekla mu, že si myslí, že je těhotná. Ta myšlenka ji napadla už dřív, ale z hlavy ji pořád vyháněla, nevěřila tomu, bála se, že si zas něco namlouvá a že zas bude zklamaná. V tu neděli ji ale něco říkalo, že tentokrát se v tom bříšku opravdu něco děje. Poprosila tatínka, aby ráno zajel do lékárny pro testík.

A bylo to tady. Bylo ráno, tatínek už byl z lékárny doma a maminka šla s třesoucíma se rukama s testíkem na WC. Za chvilku šla za tatínkem, v očích měla slzy a ukazovala tatínkovi ten zázrak, to co myslela, že už nikdy neuvidí. Na testíku byly opravdu //!!!

Ty sám víš, jakou radost jsme z toho měli, musel jsi to v tom bříšku cítit, a taky jistě víš, jaký strach o tebe jsem celé těhotenství měla. Měla jsem v bříšku poklad, zázrak, kterému jsem se stále bála uvěřit. Bála jsem se tomu uvěřit vlastně celé těhotenství, až do dne D... tedy P... do porodu.

Bylo úterý, 14.9. a já jsem šla zrovna vyzvednout tvého brášku do školky. Už jsem odemykala auto, ale ty jsi rozhodl jinak. Do školky jsem nedorazila, při odemykání auta mi v 11.45 praskla voda. Hned jsem tu zprávu všem volala a psala, tak moc jsem se těšila, že nejpozději druhý den tě budu mít konečně u sebe!!! Ty jsi ale spěchal, chtěl si být s námi dřív. Na začátku to tak ale vůbec nevypadalo, neměla jsem žádné kontrakce a když jsme přijeli do porodnice, nechápavě na mě zírali, když jsem jim vysmátá sdělila, že jsem přišla rodit. Tak moc jsem se těšila, že jsem se prostě nemohla přestat smát... i když přiznávám, asi to opravdu vypadalo divně Smějící. To tvůj tatínek vypadal, že každou chvíli omdlí, kdo se na nás díval, musel si nutně myslet, že rodit jde on. Ty ses už ale asi taky nemohl dočkat, spěchal si za námi tak, že už v 15.05 jsi byl na světě.

Tadeášku, synku můj druhorozený, děkuji ti, že sis k nám tu cestičku našel. Děkuji ti, že jsi mi dopřál ten zážitek, kdy jsem nevěřícně zírala na testík se //, aniž bych předtím navštívila CAR, aniž bych to očekávala. Děkuji ti za pohodové těhotenství, i přes ten strach a křeče v bříšku jsem si to moc užívala. Děkuji ti za nádherný zážitek z porodu, za krásné prožití toho zázraku. Děkuju ti za každý tvůj zářivý úsměv. Děkuji ti, že jsi mi vrátil důvěru v sama sebe, že jsi mi vrátil klid a mír v duši. Děkuji ti, že jsi nedbal na mé nářky a počkal sis na tu správnou dobu - dnes už chápu proč, ty potvůrko Mrkající, hezky sis počkal, až bude bráška chodit do školky, abys mě měl jen pro sebe. Udělal jsi dobře, myslím že i Daneček si to teď užívá mnohem víc, je hrdý na to, že je tvůj velký bráška. Tadeášku náš milovaný, píšu a přitom neustále pokukuju do hacky, kde právě spinkáš, do očí se mi derou slzy, jak jsem šťastná a nutně ti musím něco říct: Tadeášku, moc tě miluji, děkuji ti, že jsi...

Perla

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Zpět nahoru
Poslední diskuze
  Poslední příspěvky
   Poslední komentáře
    © 2009 - 2013 Baby-Cafe.cz, všechna práva vyhrazena.

    Partnerské odkazy