ADV TOP
ADV LEFT

Ahoj, protože čekám dvojčata, našla jsem pár zajímavých informací:

Těhotenství samo o sobě je velmi náročnou etapou života ženy a těhotenství s dvojčaty znamená dvojnásobnou zátěž pro ženský organismus.

Lidské tělo je svou konstrukcí připraveno nosit a odrodit jedno dítě během jednoho těhotenství. Vícečetná těhotenství potkávají spíše ženy mezi 30. a 40. rokem života. Dále pak ženy, které podstupují umělé oplodnění.

Zajímavostí je výskyt vícečetného těhotenství podle barvy pleti. Nejnižší bývá u žluté rasy (0,6%), střední u bílé (1,2%) a nejvyšší u rasy černé (až 3%).

V naší společnosti se rodí převážně dvojčata jedno nebo dvojvaječná.

Být matkou dvojčat je velmi náročné. Když nastávající rodiče zjistí, že čekají dvojčátka, bývá to někdy šok. Kromě rizik v těhotenství musí řešit výbavu, která se kupuje hned dvakrát. Jaký vybrat kočárek. Vymyslet hned dvě jména v různých variantách holka, kluk současně. Ale těhotenství s dvojčaty má i své výhody.

Dvojčata si mohou spolu hrát a tím už máte o jednu starost méně, jak zabavit děti. Dvojčata nebývají osamělé, jsou stále spolu. Jsou více společenské, v dětství se musí naučit dělit o hračky, prosazovat si svá přání a spravedlnost. Dvojčata bývají také skromnější, díky situaci, která vládne doma. Přeci jenom rodiče při dvou dětech více hledí na rozpočet a nezahrnují dětí zbytečnostmi.

Aby jste neměli strach z těhotenství s dvojčaty, je dobré se předem informovat a přečíst si třeba nějakého průvodce o dvojčatech. Koukala jsem na www.dvojcata-pruvodce.cz . Tady můžete nalézt veškeré potřebné informace jak se dvojčata rodí, jak se o ně následně starat apod.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Zpět nahoru
Poslední diskuze
  Poslední příspěvky
   Poslední komentáře
    © 2009 - 2013 Baby-Cafe.cz, všechna práva vyhrazena.

    Partnerské odkazy