ADV TOP
ADV LEFT

Nikdy jsem deníček nepsala, ale dnešní odpoledne mě k tomu nějak nasměřovalo, tak se omlouvám, ale bude prostě tak, jak si to vybavuju a jak myšlenky plynou.

Normálně chodí Lumpošky spát už jen jednou denně a to po O a spí tak dvě hodiny, někdy i 3, někdy jen 1, někdy si trochu pořvou, někdy si popovídají a někdy vytuhnou hned, ale to, co předvedly dnes, o to se s Vámi chci podělit:

Do postýlek šly normálně před 1 hodinou, chvíli bylo ticho, tak jsem si myslela, jak krásně rychle dnes usnuly - ale ne, hrála si každá se svou Kájou (hadrovou panenkou) a povídaly si s nima. Normálka. Začnu si vařit oběd, no, neuběhlo 10 minut a už si povídaly spolu a nahlas se řehtaly. Tak se jdu podívat a ony si vzájemně strkaly ty Kájiny do očí a smály se tomu, tak je zase položím, přikryju, dám dudlíky, pohladím a jdu. Za chvílí, řev, jdu tam, Kája na zemi, Káťa na ni nedošáhne, tak řve a Hani se jí směje. Podám Káju, položím obě a jdu. Dovařím si oběd a zase hurónský smích, jdu tam, dávají si dudlíky navzájem a zase si je berou a smějí se tomu, zase položím, atd. a jdu. Jdu se najíst, vtom strašný povyk a smích, tak se jdu podívat, co zase dělají. A ony stojí v postýlkách, každá drží zmuchlanou svou peřinu i s polštářem a mlátí se s nima po hlavách a smějí se tomu. No, normálně regulérní polštářová válka! Zase položím, důrazně už říkám "hají, dudu, Káju a spi!", "hají, dudu, Káju a spi!". Už nehladím, jdu pryč, naštvaná, že snad dneska nedojím nebo co. Za chvílí zase řev, Kátina Kája je u Hani a ta ji nechce dát, tak Káťa řve. Urovnám to a zase odejdu, po chvíli opět hlasitý smích, jdu tam, Lumpošky skáčou v postýlkách a jak mě vidí, tak mi strašně důležitě ukazují, jak jsou šikovné a jak všechny peřiny, polštáře, Káje a dudlíky naházely na zem na jednu velkou hromadu. Tak to zase rozdělím a jdu. Dělám přísnou, ale nejde mi to, musím se smát. To snad není pravda! Fakt jim je jen 15 měsíců? Kde na to chodí? Za chvíli se hromada na zemi opakuje, a pak ještě jednou, ale je až u dveří, to už se naštvu, beru si svou peřinu a polštář a lehám k nim na zem. Ony si ze mě dělají srandu, skáčou o sto šest, hází po mě dudlama a Kájema a pak řvou, když jim to nechci podat. Hani několikrát předvede Tarzana (to je takový radostný řev na celý barák, až jí to třepe hrudníkem a do gorily jí chybí jen si bušit do hrudi). Trvá to půl hodiny, pak je sjedu, nasr... až na půdu, beru si deky a odcházím. Zase smích, zase si vyměňují dudlíky a dělají si "malá, malá". Naposledy je položím a odcházím vytírat. Stihnu si jen napustit vodu a zase řev, Hani vzala Kátě Káju a Káťa Haničce dudu, tak řvou duo. Nasírám se nepředstavitelně, leč tiše a beze slov odtáhnu Kátinu postýlku na druhou stranu pokoje a odcházím, nepokládám, nemluvím (bo už bych asi byla fakt hnusná) a jdu vytírat. Obě si stěžují, Hani volá BABA a Káťa BABI, pak ztichne a hrabe hlínu z květináče na okně (to mi při přesunu postýlky holt nedošlo), Hani na ni pokřikuje, pak ztichne taky a Káťa začne brečet, 2 x jí jdu podat dudlík a jednou Káju, Hani ji jen se zájmem pozoruje a na mě hází vražedné pohledy. Až vytřu, tak usoudím, že po 2,5 hodinách marné snahy už to asi nemá cenu a jdu je vytáhnout ven. Kátin řev se okamžitě promění v blažený vítězoslavný úsměv, přitulí si Káju a běží do kuchyně pro kočárek. Hani vyplivne dudlík, předvede jednoho extra dlouhého Tarzana a utíká za ní.

Tak takové bylo naše dnešní spaní. Byla jsem už fakt s rozumem v koncích, nevěděla jsem, jestli je tam mám nechat vyřvat, nebo je vytáhnout, ale nechala jsem je tam, protože jsem usoudila, že řád je důležitý a musí se dodržovat, pak jsou všichni klidnější. Leč bez účinku.

Vzala jsem je do kočáru ven, ve snaze je uspat. HAHAHA. S oblibou si našly novou zábavu, nakloní se dopředu a pak sebou celou vahou plácnou zase dozadu až kočár poskočí, fakt se pak skvěle veze! Když je to nebaví, tak kopou nohama až podpěrky nadskakujou. Parádní kravál, zase jsme středem pozornosti.  Uuuuuuuuuuuuuuuááááááááááááá, zblázním se. Ale ještě, že je mám, jinak bych se ukousala nudou. :-))

(PS: Tak v tom spočívá ta výhoda hrajících si dvojčat?)  :-))

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Zpět nahoru
Poslední diskuze
  Poslední příspěvky
   Poslední komentáře
    © 2009 - 2013 Baby-Cafe.cz, všechna práva vyhrazena.

    Partnerské odkazy