ADV TOP
ADV LEFT

"Na látkové pleny zapomeňte", byla věta, která rezolutně zazněla od lektorky kurzu pro nastávající rodiče dvojčat, kam jsem se, ještě s malým těhotenským břichem, zapsala. Její argument byl, že rodiče dvojčat si musí práci co nejvíce usnadnit, takže kdo by ses tím pral. Přebalit, vyhodit a hotovo!

Byla jsem v rozpacích - přece nebudu používat papírové pleny! Když vidím tu rychlost, jakou průměrné miminko zaplní koš na odpadky jednorázovými plenami, dělá se mi nevolno. Snažím se žít nekonzumně a látkovky pro mě byly jasná volba už s prvním dítětem. Nakonec jsem se rozhodla nelámat nad látkováním hůl jen kvůli tomu, že mimina budou dvě a prostě to zkusit.

Při stěhování do většího bytu jsme pořídili velkou pračku - na 7 kilo prádla a se sušičkou. Sušička se mi zprvu zdála zbytečná, ale manžel mě přesvědčil, že se třeba na ty plíny bude hodit. Miminka přišla na svět a hned po příchodu z porodnice jsem najela na klasické čtverce. Manžel nastříhal Perlan, já prala a prala, věšela a věšela, a jelikož pleny byly po uschnutí tvrdé a děti nedonošené, tak i žehlila. Žehlení a věšení ale zabíralo hodně času. Vyzkoušela jsem tedy sušičku - plíny z ní byly měkké, ale zmačkané do kuličky, takže zas to žehlení. Postupně jsem dobu sušení vychytala tak, že pleny vyndávám vlhké, vytřepu a narovnám přes opěradlo židle, aby doschly. Už nežehlím, jen skládám.

Jsem ráda, že jsem u látkovek zůstala, protože když si člověk vytvoří systém, dá se to v klidu zvládnout i s dvěma miminy. S trochou nadsázky lze říct, že pračka pleny vypere, sušička usuší, návštěvy při kafi složí, manžel nastříhá Perlan a já vlastně jen přebaluju a házím špinavé pleny do pračky. Chtěla bych tímto povzbudit všechny nerozhodné nastávající matky (nejen) dvojčat, které uvažují nad látkovými plenami, ale nejsou jisté, zda to za tu práci stojí, aby se nenechaly odradit názorem okolí a alespoň to zkusily - pokud to nevyjde, do DM pro jednorázovky může člověk dojít vždycky.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Zpět nahoru
Poslední diskuze
  Poslední příspěvky
   Poslední komentáře
    © 2009 - 2013 Baby-Cafe.cz, všechna práva vyhrazena.

    Partnerské odkazy